DeKoster: Work: The Meaning of Your Life—A Christian Perspective

Acton Institute dnes zveřejnil upoutávku na knihu DeKoster: Work: The Meaning of Your Life—A Christian Perspective. Knihu jsem ještě nečetl, ale už sama upoutávka je zajímavá. Podle ní se kniha zabývá důležitým tématem – jak sloužíme druhým naší každodenní prací. Vychází z podobenství o posledním soudu v Matouš 25, 31-46, které obsahuje známé věty „Pojďte, požehnaní mého Otce, ujměte se království, které je vám připraveno od založení světa. Neboť jsem hladověl, a dali jste mi jíst, žíznil jsem, a dali jste mi pít, byl jsem na cestách, a ujali jste se mne, byl jsem nahý, a oblékli jste mě, byl jsem nemocen, a navštívili jste mě, byl jsem ve vězení, a přišli jste za mnou.“ DeKoster tato slova aplikuje nejen na charitativní službu, ale také na to, jak jsme druhým dali jíst např. skrze práci v zemědělství, kuchyní či supermarketech.

Upoutávka pokračuje reakcí na možnou námitku, že tyto činnosti děláme za peníze, na rozdíl od charity. Odpovídá na příkladu lékařů, učitelů a dalších lidí, kteří pracují ve „veřejných službách“ – jejich práci také chápeme jako službu, přestože jsou za ni placeni.

Zveřejňuji zde upoutávku na upoutávku, neboť se domnívám, že skutečnost, že různí lidé třeba v zemědělství také slouží druhým, je značně přehlížena. Připadá mi, že se často hovoří např. o Matce Tereze a její službě chudým, ale už ne o těch, kdo vypěstovali jídlo, které rozdávala. Proto považuji toto téma za velmi podstatné. Pokusil jsem se ho kdysi sám zpracovat v článku Voják a vrtulník, který se dosti zabývá i tím, jak péči o chudé slouží práce vědců a techniků.

Příspěvek byl publikován v rubrice Literatura, Pastorace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s